Від серця до серця

Учні та вчителі нашого закладу взяли участь у благодійній акції "Від серця до серця". Спільними зусиллями вдалося зібрати 267 грн.

Цивільний захист

19 квітня в НВК №15 проведено навчальну евакуацію з метою відпрацювання практичних навичок з основ цивільного захисту.

Пізнаємо світ через екскурсії

Сьогодні, 18 квітня, для учнів початкової ланки НВК № 15 було проведено екскурсію в ДПРЧ 17. Пожежний рятувальник Дмитро Турянчик розповів про специфіку роботи, про способи гасіння пожеж. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальники розповідали учням про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на питання, які задавали діти.

Благоустрій території

Учні НВК №15 долучилися до благоустрою внутріподвірної та прилеглої території.

Екскурсія містом

10 квітня учні 5-6 класів нашого закладу мали унікальну нагоду зануритися в прекрасну подорож історією визначних пам'яток нашого міста. Екскурсовод Туристично-інформаційного центра м. Мукачево Мар'яна Богданова провела захопливу екскурсію Костелом Св. Мартина, розповіла цікаві факти про Художню школу ім. Міхая Мункачі, ознайомила з історією пам'ятнків: Кирилу та Мефодію, і Сажотрусу - Берталону Товту, а також учні мали можливість побувати в сесійній залі Ратуші. Подорож була не тільки цікава, але учні закріпили отриману інформацію, шляхом відповіді на запитання, які задавала екскурсовод. НАйактивнішим виявився учень 6 класу Шаповленко Дмитро, який представлятиме нашу школу на осінньому квесті, присвяченому Дню Св. Мартина.

Американка українського походження

Народна співачка України Ніна Матвієнко коли розповідала: "– Нарешті… Так довго пробивався цей голос крізь 80-90-ті роки. Нарешті комусь збагнулося підняти цю дівчину вголос. Це незвичайна співачка. Вона зібрала в цій сльозі, емігрантській сльозі всі діаманти бажань, краси, генетики всіх, хто хотів жити або хто хотів повернутися до життя. У 1989 році я вперше в Канаді почула її голос. Їхала в машині така смутна і раптом керівник нашого хору вмикає її запис… Для мене наче небо відкрилося, наче шлюзи якоїсь давнини і водночас сучасності, чогось близького! Я схожого ніколи не чула. Мене завжди дивувала Україна з її талантами… але щоб була в неї така донька, такого високого рівня… У нас чому завжди посмертно когось пам’ятають, проте я щаслива, що її повернули на Україну. Я ще не можу співати її, я поки плачу. Цій жінці потрібно поставити пам’ятник на Україні, як голубці. Я не знаю у якому символі, але прийміть свою дочку, вона освятила Україну високим голосом." Мова йде про американку українського походження Квітку Цісик - володарка Оскара та номінантка на Гремі. 4 квітня їй випвнилося б 65 років, але доля вирішила по-іншому. Її голос зачаровув, а її любов до України була відчутна у виконанні пісень. З нагоди день народження Квітки - у нашому закладі вчителем музики Свалявчик Л. В. та вчителем історії БІланчук Н.Д. проведено захід із демонстрацією фільму та коротким ексккурсом у життєписом співачки для учнів 5 та 7 класів, а також свої інформаційні хвилики та виховні години провели класні керівники.

Зустріч з патрульною поліцією

29 березня у нашому закладі пройшла зустріч патрульної поліції з учнями 5-11 класів, протягом якої учні дізналися як діяти у випадку булінгу та кібербулінгу, яких правил безпеки слід дотримуватися підчас користування соціальними мережами, як не потрапити до небезпечних груп типу "Синій кит" і як діяти в разі підозрілих повідомлень. Також, нагадали учням як правильно поводитися в разі надзвичайних ситуацій. Наголошено про відповідальність , яку несуть учні за прогулювання та систематичний пропуск уроків а також скоєння крадіжок.

Великдень

Незабаром ми відзначатимемо велике свято Великодня. Найулюбленіша частина приготування до свята - це виготовлення писанок. У НВК №15 пройшов І етап конкурсу "Воскресни, писанко!", з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва. На конкурсі представлено надзвичайно креативні роботи, виконані в різних техніках.

Великодній кошик учаснику АТО

Професія в житті

«Якщо професія стає способом життя, то ремесло перетворюється в мистецтво.» Шевельов В.
15 березня в нашому закладі було проведено профорієнтаційни захід для учнів 5 - 11 класів "Свідомий вибір майбутньої професії. критерії свідомого вибору". Представник МЦЗ Коваленко О. надала інформацію про критерії вибору професії, розповіла цікаві життєві історії успіху звичайних людей, ознайомила учнів з інформацією про те, як тип характеру може впливати на майбутній вибір. А також розповіла про проект "Моя кар'єра", на якому можна пройти комплексне профорієнтаційне тестування.

Гурток

Відвідування гуртків, секцій, додаткових занять допамагає дитині розвиватися не тільки розумово, але і духовно. В такий спосіб дитина знаїходить собі заняття до душі, що дає їй можливість бути в гармонії із собою. 

На базі нашого навчального закладу діє гурток "Шахи", на якому учні вивчають різні стратегії, розвивають логіку та вчаться прораховувати дії наперед. 

Учнівський квиток

Учні пільгових категорій нашої школи отримали учнівські квитки. Учнівський квиток - первинний документ учня, який засвідчує його особу, і в майбутньому буде необхідний при відвідування навчального закладу. Це багатофункціональна безконтактна картка, на якій встановлений транспортний додаток, завдяки якому всі діти зможуть їздити в громадському транспорті зі знижкою 50%, а пільгові категорії – безкоштовно.

Семінар

27 лютого в нашому закладі пройшов навчально-методичний семінар вихователів (асистентів вихователів) загальноосвітніх навчальних закладів на тему: "Розвиток соціальної компетенції у дітей з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу"

 Шкільним психологом  Кобіль Я. Я було проведено анкетування учнів 8 - 10 класів на тему "Моя правова обізнаність", з метою попередження негативних явищ серед підлітків та з'ясувати рівень правової обізнаності учнів закладу.

В нашому закладі пройшов І етап конкурсу "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!". Учні представили роботи з моделювання, модульного оригамі, освітлювальну техніку, тощо.

Міжнародний день рідної мови

21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови. В нашому НВК №15 проведено виховні години, показано презентації, проведено конкурс знавців української мови та літератури, в якому учні мали змогу продемонструвати свої знання та вміння працювати в командах. А також учні виготовили стіннівки.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови вчителем уркаїнської мови та літератури Швандою Р.О. було проведено брейн-ринг для 9 - 11 класів під назвою "Мова рідна, слово рідне", під час якого учні відповідали на логічні запитання, проходили конкурси: переклад речень з російської мови на українську мову, завдання на правопис, закінчити прислів'я, тощо.

Герої Небесної сотні

18-21 лютого 2014 — силове протистояння між силовиками та протестувальниками, завершальний етап Революції гідності. 20 лютого в історії України ввійшов як день Героїв Небесної сотні. Наш заклад долучився до вшанування пам'яті всіх загиблих та постраждалих від рук підступної політичної гри. З учнями проведені бесіди, продемонстровані документальні фільми про хронологію тих подій, диспути та дискусії. Учням показано фотографії з іменами Героїв Небесної сотні. Хвилиною мовчання вшановано загиблих в ці рокові для української нації дні.

Бій під Крутами

 У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами. У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизні.

В нашому навчальному закладі вчитель історії Біланчук Н.Д. провела урок для учнів 9-10 класів на тему "На Аскольдовій могилі", на якому ознайомила учнів із історією битви під Крутами, продемонструвала схему битви, учні дізналися інформацію зі спогадів командувача українських частин у бою під Крутами Аверкія Гончаренка. На уроці учні диспутували, обговорювали переглянутий документальний фільм та подивилися презентацію.

А також класними керівниками проведена бесіда "Героїчний вчинок. Битва під Крутами", лекція "Відомі і невідомі сторінки бою під Крутами".

Історичний січень

Леся Храплива-Щур

ДВАДЦЯТЬ ДРУГЕ СІЧНЯ

Нам сестричка нині розказала,
Що колись давно (я добре знаю) —
У зимовий ранок засіяло
Сонце волі у моєму Краю.

Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: "Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!"

Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
"Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!"

Нам сестричка розказала нині,
І сама я це вже добре знаю:
Знов прийде чарівна ця хвилина
В Українському моєму Краю.

Як тоді, зійдуться ранком люди,
Пролунають знов слова палкії,
Запанує наша воля всюди

І заграє грімко дзвін Софії!

 

Щорічно 22 січня ми святкуємо День Соборності України. Щорічно ми показуємо нашу єдність та міць та віддаємо шану минулому. З нагоди цієї події в нашому закладі були проведені наступні заходи: виховні години "Від роду до роду слався Україно!", "Суверенна наша Україна", година спілкування "Вклонімося великим тим рокам"

Конкурс

Сьогодні, 19 січня, в нашому закладі пройшов І етап конкурсу "Знай і люби свій край!". Учні продемонстрували свій талант у різних техніках.

Св. Миколай

І до учнів нашого закладу завітав Св. Миколай. З нагоди свята було організовано свято для учнів початкової а середньої ланки.

 

ЧАЕС

З нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2017 році класними керівниками проведено:

- годину спілкування "Вклонімося і мертвим, і живим" (6 клас)

- виховну годину "Мужність і біль Чорнобиля" (7 клас)

- усний журнал "Мужність і відвага ліквідаторів ЧАЕС" (8 клас)

- перегляд та обговорення документального фільму "Битва за Чорнобиль" ( 9 - 11 клас)

Наш креатив

Соціальна фотореклама, створена учнями нашої школи! Креативно! 

16 дні проти насилля

В рамках акції "16 днів проти насилля" учні нашої школи підготували та поширили серед мешканців міста буклети присвячені Міжнародному дню боротьби з корупцією

Замість ялинки - новорічна композиція

07 грудня в нашому закладі відбулася виставка робіт "Замість ялинки - новорічна композиція", в якій учні проявили свою багатогранність та креативність!

Права людини

Протягом 04 - 08 грудня класними кервниками 1 - 11 класів було проведено  лекторії, виховні години, інформаційні хвилинки з теми "Права людини". Учителем правознавства Біланчук Н.Д. проводяться анкетування з теми з учнями старших класів

04 грудня 2017 року у НВК №15 для учнів 4 - 9 класів шкільним психологом Кобіль Я.Я. було проведено лекцію та продемонстровано презентацію "Ми не відрізняємося від інших" та показано короткометражний фільм "Школа проти дії дискрімнації"

1 грудня - всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом. У НВК #15 для учнів 7-10 класів шкільною медсестрою Рубісь Т.В. було проведено лекцію, педагогом-організатором Горничар Н.І. продемонстровано відео про СНІД, шкільним психологом проведено анкетування "Що я знаю про СНІД". А також учні закріпили один одному червоні стрічки - символ боротьби зі СНІДом

У нашому закладі класними керівниками було проведено інформаційну хвилинку, перегляд презентацій та документальних фільмів присвячених вшануванню Дня пам'яті жертв голодомору. А також проведено заходи щодо відзначення 500-річчя Реформації.

День Святого Мартина

Вже традиційно 11 листопада мукачівці відзначають день покровителя міста над Латорицею - Святого Мартина. Відбулася святкова хода , на якій можна було побачити надзвичайно красиві ліхатрики, які учні та школи міста виготовили власноруч. Приємно відзначити, що наш заклад зайняв І почесне місце серед шкіл міста за найкращий ліхтарик!

День української мови та писемності

9 листопада було відзначено День української мови та писемності. Проведено захід "Наша мова - диво калинове", на якому учні декламували вірші, розіграли гумореску та переглянули чудову презентацію по темі. Також вихованці 9 класу написали радіодиктант,  всі інші бажаючі - взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців рідної мови ім. П.Яцика

Пенсіонери та комп'ютерна грамотність

У нашому закладі учні не тільки вміють користуватися комп'ютерними технологіями, але й  допомагають пенсіонерам  опанувати основи комп'ютерної грамотності. 

Міні-футбол

8 листопада відбулися змагання з міні-футболу серед шкіл міста. Команда НВК № 15 зайняла І місце!  Пишаємось нашими переможцями!

ЮІР

03 листопада 2017 року на базі нашої школи відбувся конкурс ЮІР. Наша команда виборола І місце! Вітаємо переможців!

27 жовтня в нашій школі були проведені заходи, присвячені 73-ій річниці з дня визволення України від фашистських загарбників:

Для учнів 1-4 класів - виховна година " Вони захищали Вітчизну";

Для учнів 5-9 класів - "Я люблю свій край. До 73-річчя вигнання фашистських окупантів із Закарпаття".

Для учнів 10-11 класів - дискусія "Уроки історії для сучасних подій".

"Я - патріот"

26 жовтня "Будинком школяра" була організована гра "Я -патріот" для учнів 6 - 8 класів. Школярі мали нагоду продемонструвати свої знання з історії, літератури, мистецтва, музики, згадати українські казки, загадки. Гра пройшла у дружній та веселій атмосфері. Переможці отримали грамоти. 

Годівнички

У нашому закладі дерева красуються годівничками для пташечок!

День Захисника Вітчизни

13 жовтня у закладі відбувся святковий концерт  до Захисника Вітчизни, а також були підбиті підсумки конкурсу "Дари осені", в якому взяли участь учні 1 - 11 класів. Протягом жовтня учні також переглянули цикл фільмів, у яких мали можливість поглибити свої знання про героїв, які поклали життя за незалежність та свободу України (Цикл "Собор на крові". Серія 6 "Політика доконаних фактів" (11 клас), "Степан Бандера. Ціна свободи" (10 клас), "Один -  в полі воїн" (8-9 класи).

День вчителя

29 вересня в нашому закладі відбувся святковий концерт до Дня вчителя. Присутні мали нагоду прослухати пісні та вірші присвячені вчителям, переглянути кумедні відео про нелегку вчительску працю та від душі посміятися на веселими сценками, які підготували учні школи. Також були підбиті підсумки конкурсу стіннівок до Дня вчителя.

Евакуація

27 вересня на виконання наказу управління освіти, молоді та спорту "Про проведення невідкладних заходів з пожежної безпеки"  в навчальному закладі було проведено навчання з евакуації у випадку пожежі

Європейський тиждень мобільності

22 вересня до Європейського тижня мобільності учні нашої школи взяли участь у міському велопробізі, під девізом "Разом ефективніше".

 

Акція "Голуб Миру"

21 вересня у рамках Всесвітньої освітньої акції "Голуб Миру"учні школи взяли участь у  флешмобі та конкурсі малюнку на асфальті. Класними керівниками було проведено виховні години та інформаційні хвилинки на тему "Ми - діти світу" 

Олімпійський тиждень

До Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня в нашому закладі було проведено :

1. Спортивну годину "Подорож зупинками здоров'я"

2. Розучування комплексу вправ ранкової гімнастики.

3. Дидактичну гру серед учнів 1-4 класів "Здорові звички- здоровий спосіб життя"

4. Змагання між різними віковими категоріями учнів з футболу "МФА"

Перший дзвоник 2017-2018 н.р.

Лист Про виконання розпорядження КМУ від 05.12.2018 р. "Про заходи з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав"

Місячний план заходів:

1) Книжкова виставка у бібліотеці присвячена ГНС (18.02 - 28.02)

2) Покладання квітів до меморіального пам'ятника Героям Небесної сотні учнівським самоврядуванням

3) Виховна година "Слава Небесній Сотні" (класні керівники Волошин О.М. та Шванда Р.О. для учнів 5, 8, 11 класів)

4) Літературне читання віршів присвячених Дню вшанування учасників бойових дій (учні 9 - 11 класів). Вчителі української мои та літератури Шванда Р.О. та Шкріба Т.І.

5)Перегляд фільму "Зима, що наз змінила" (9 клас, класний керівник Кісельова О.Л.)

Лист Про виконання розпорядження КМУ від 05.12.2018 р. "Про заходи з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав"

Місячний план заходів:

1) Книжкова виставка у бібліотеці присвячена ГНС (18.02 - 28.02)

2) Покладання квітів до меморіального пам'ятника Героям Небесної сотні учнівським самоврядуванням

3) Виховна година "Слава Небесній Сотні" (класні керівники Волошин О.М. та Шванда Р.О. для учнів 5, 8, 11 класів)

4) Літературне читання віршів присвячених Дню вшанування учасників бойових дій (учні 9 - 11 класів). Вчителі української мои та літератури Шванда Р.О. та Шкріба Т.І.

5)Перегляд фільму "Зима, що наз змінила" (9 клас, класний керівник Кісельова О.Л.)

        ОГОЛОШЕННЯ

Центр надання адміністративних послуг м. Мукачево повідомляє, що з 03 квітня 2017 року розпочинається прийом заяв про зарахування дітей до дошкільного навчального закладу та 1-го класу загальноосвітнього навчального закладу.   Для проведення реєстрації дитини необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг м. Мукачево, пл. О. Духновича, 2 (Ратуша)  та мати з собою такі документи:

- паспорт одного з батьків дитини (оригінал документа) або довідка про реєстрацію місця проживання дитини (можна отримати в ЦНАПі);

-свідоцтво про народження дитини (копія документа);

Прийом заяв проводитиметься:

понеділок, середа, п’ятниця

з 10.00 год. до 16.00 год. (без перерви).

Телефони для довідок: 5-44-68,  2-10-67,  2-31-39 

 

Рішення № 199 від 25.07.2017.Станом на 25.07 зараховано до 1 класу:

1. Гаврилюк О.О.

2.Продан Р. В.

3.Костичак Р.О.

4.Червінський Н.В.

5.Коцібан Б.А.

6.Москаленко С.С.

7.Йонаш К. А.

8.Оварі М.М.

9.Толстіков Н.Р.

10.Тюк А.О.

11.Бойко М.В.

12. Міток Е.Л.

13. Йонаш М.К.

14.Антонік К.В.

15. Шебела-Жуковська Н.І.

16. Горохович В.Ю.

Контактна інформація

Телефон: +38 03131 240 32

Факс: +38 03131 224 82

Адреса:

Закарпатська область

89600,м.Мукачево

Лермонтова, 12

 О/у майор міліції СКМСД Ільтьо М.В. Працівник кримінальної міліції в справах дітей, закріплений за школою. Контактний телефон - 102

Національна гаряча лінія з попередження насильства в сім’ї

0-800-500-335 

 

Безкоштовне консультування з питань протидії торгівлі людьми за телефоном Національної гарячої лінії за номером

527 – з мобільного,           0 800 505 501, www.migrantinfo.org.ua